Drukuj Poleć znajomemu Tagi 4
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Ścieżki dydaktyczne

Ścieżki dydaktyczne

Ścieżka dydaktyczna „Brzozowica”

jest to ścieżka historyczno-przyrodnicza o długości ok. 1,5 km, utworzona w r. 2008. Odwołuje się ona do wydarzeń z czasów I oraz II wojny światowej, jak również do walorów przyrodniczych terenu. Na trasie znajduje się pomnik i kopiec usypany w rocznicę śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego na szlaku przemarszu I Brygady Legionów (1915), a także kapliczka upamiętniająca ustąpienie pożaru zagrażającemu wsi Brzozowica, jaki wybuchł na skutek bombardowania przez Niemców linii kolejowej Warszawa-Brześć we wrześniu 1939 r. Ścieżka jest oznakowana.
 

Ścieżka dydaktyczna Turów-Główne

Ścieżka ma długość około 8 km. Rozpoczyna się przy stacji kolejowej w Bedlnie i biegnie przez las do gajówki we wsi Główne. Na całej trasie, w miejscach występowania elementów przyrodniczych, ustawione są tablice opisowe. 
 

Ścieżka dydaktyczna „Feliksówka”

W odległości około 4 km od Radzynia Podlaskiego w kompleksie leśnym Olszewnica – Feliksówka, znajduje się ścieżka dydaktyczna „Feliksówka”.  Na odcinku ok. 2 km umieszczono 12 tablic opisujących interesujące elementy leśnego ekosystemu.


Ścieżka dydaktyczna przyrodniczo-historyczna Kolembród

rozpoczyna się przy Gminnej Izbie Regionalnej, a kończy na tzw. Górce – wyrobisku po starej kopalni piachu. Na szlaku odwiedzimy m.in. sanktuarium Matki Boskiej Kolembrodzkiej i las „Sumierz” kryjący tajemnice unitów podlaskich. Na szlaku umieszczone są tablice informacyjne. 

Gruby Michał, fot. B. Sozoniuk
Brzeziny - pomnikowy dąb, fot. J. Sozoniuk
Brzeziny 2, fot. B. Sozoniuk
Brzeziny, fot. B. Sozoniuk
Brzeziny - żywicowanie sosny, fot. B. Sozoniuk
Brzeziny - karmik dla sarn, fot. B. Sozoniuk
Śceżka Kolembrody, fot. B. Sozoniuk
Kolembrody - Izba Regionalna, fot. B. Sozoniuk
Deklaracja dostępności   |   Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin
facebook