Drukuj Poleć znajomemu Tagi 9
pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę
Zwiedzanie pałacu Potockich

17 Lis. 2015

Zwiedzanie pałacu Potockich


Pałac Potockich można zwiedzić na 3 sposoby:

  1. Z przewodnikiem audio
  2. przewodnikiem
  3. Indywidualnie

 

Przewodniki audio można wypożyczyć bezpłatnie w Punkcie Informacji Turystyczno-Kulturowej w Radzyniu Podlaskim (pałac Potockich - skrzydło wschodnie). PIT-K jest otwarty w miesiącach IV-X, w dni powszednie, w godzinach 11:00-15:30. Poza sezonem tj. w okresie XI-III audio guide można wypożyczyć po telefonicznym ustaleniu z obsługą punktu (tel. 83 352-77-80).
Spacer z audio przewodnikiem trwa ok. 40 min. i obejmuje założenie pałacowo parkowe (pałac, park i oranżerię), główne ulice miasta Ostrowiecka i Warszawską z Placami Wolnosci i I. Potockiego oraz Kościół św. Trójcy wykonany w stylu renesansu lubelskiego i leżący na szlaku Renesanu Lubelskiego. Zwiedzanie pałacu polega na odsłuchaniu dziejów wznoszenia zabytku, historii jego kolejnych właścicieli, zapoznania się z symboliką rzeźb Jana Chryzostoma Redlera oraz z postacią rzeźbiarza, poznaniem historii miasta i kościoła pw. św. Trójcy.  

Przewodnik w osobie. Do skorzystania z oferty bezpłatnego zwiedzania zabytków Radzynia Podlaskiego z przewodnikiern Tomaszem Pietrzelą zaprasza Radzyński Ośrodek Kultury

Oprowadzanie odbywa się w każdą drugą niedzielę miesiąca. Przewodnik oczekuje w Radzyńskiej Izbie Regionalnej mieszczącej się w Pałacu Potockich w godz. 10.00 -12.00. 

Indywidualnie pałac można zwiedzić w dowolnym czasie. Można przy tym skorzystać z przewodnika audio zamieszczonego na stronie krainaserdecznosci.pl, można skorzystać z oferty PIT-K w postaci materiałów drukowanych oraz z materiałów drukowanych z sieci we własnym zakresie. Przed pałacem stoi stablica informacyjna, z której zwiedzający równeiż mogą skorzystać.
Pałac Potockich jest udostępniony do zwiedzania z zewnątrz.

Serdecznie zapraszamy.
 

foto: J. Wlizło

[ data dodania : 17 Lis. 2015 / wizyt : 6390 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Informacja turystyczna w Krainie   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin