Jak była promowana Radzyńska Kraina Serdeczności?

22 Wrz. 2015

Jak była promowana Radzyńska Kraina Serdeczności?


Radzyńska Kraina Serdeczności była promowana przez Starostwo Pwiatowe w Radzyniu Podlaskim na trzech wydarzeniach sezonu 2015. Na wszystkich stoisko turystycznej marki cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Dożynki Wojewódzkie w Końskowoli

13 września 2015 r. delegacja Powiatu Radzyńskiego uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich w Końskowoli. Tworzyła ją reprezentacja Gminy Komarówka Podlaska  na czele z Wójtem Gminy Panem Ireneuszem Demianiukiem oraz Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim na czele ze Starostą Radzyńskim Panem Lucjanem Kotwicą. Do konkursu wieńcowego przedstawiano wieniec wykonany przez mieszkańców wsi Wiski.  

Powiat Radzyński zorganizował również stoisko promujące Radzyńską Krainę Serdeczności: kulinaria z terenu gminy Komarówka Podlaska, sztandarowe produkty SM Spomlek z Radzynia Podlaskiego oraz atrakcyjność turystyczną Powiatu Radzyńskiego.

Uczestnicy wydarzenia na naszym stoisku mogli skosztować Nalewki Ziemiańskiej – tradycyjnego produktu regionalnego z Przegalin Dużych autorstwa Zofii Kowalczuk, sękaczy wypiekanych przez laureatkę plebiscytu Słowa Podlasia „Radzyńskiego Talentu 2015” panią Teresę Chomiuk a także racuchów, pączków i chleba z trzema rodzajami smalcu oraz owoców. Poza tym degustowali sery kanapkowe Serenada i długodojrzewające sery marki Skarby Serowara ze Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.

Dla spragnionych wiedzy pracownicy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim przygotowali materiały informacyjne o powiecie, szlaku siedzib magnackich powiatu radzyńskiego i szlaku literackim, dolinie Tyśmienicy z punktem widokowym oraz o bogactwie oferty radzyńskiej wsi.

Każdy odwiedzający stoisko otrzymał pamiątkowy gadżet Krainy Serdeczności.

 

Dożynki Gminno-Powiatowe w Kolembrodach

Dożynki Gminno-Powiatowe odbyły się 30 sierpnia 2015 r. Powiat Radzyński prezentował podczas tego wydarzenia swoje stoisko promując turystyczną markę - Radzyńską Krainę Serdeczności oraz Systemem Informacji Przestrzennej Powiatu Radzyńskiego. Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radzyniu Podlaskim informowali uczestników o atrakcjach turystycznych znajdujących się w Krainie Serdeczności a w szczególności na terenie Gminy Komarówka Podlaska. Opowiadali o księdzu Rudnickim i jego dziele; Stanisławie Samuelu Szemiocie z Przegalin Dużych i jego „przewodniku turystycznym” – Diariuszu peregrynacyi na różne święte miejsca szczęśliwie odprawionej anno 1680 , która to wyprawa pielgrzymkowa prowadziła również przez teren obecnego powiatu radzyńskiego; o Sanktuarium Maryjnym w Kolembrodach i znajdującym się w nim Cudownym obrazie Matki Boskiej Kolembrodzkiej, który - jak głosi legenda  - został podarowany przez  króla Jana III Sobieskiego do ufundowanego przez niego kościoła w miejscu, w którym objawiła się mu  Matka Boska;  o polichromiach w kościele Opieki NMP w Przegalinach Dużych oraz o Uroczysku Sumierz i miejscowych unitach. Zainteresowani otrzymali materiały promocyjne i informacyjne a każdy, kto rozwiązał krzyżówkę edukacyjną, łamigłówkę lub labirynt otrzymał gadżety z logotypem RKS i Systemem Informacji Przestrzennej Powiatu Radzyńskiego.

Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego w Czemiernikach

Stoisko Radzyńskiej Krainy Serdeczności można było odwiedzać w czasie Festiwalu Łucznictwa Tradycyjnego w Pallazzo in Fortezza w dniu 22 sierpnia 2015 r. Oferta informacyjna obsługi stoiska poświęcona była atrakcyjności powiatu radzyńskiego ze szczególną uwagą dla walorów turystyczno-przyrodniczych Gminy Czemierniki. Odwiedzający stoisko mogli obejrzeć publikacje dotyczące Gminy Czemierniki oraz zabrać ze sobą  materiały informacyjne o powiecie i wybranych ofertach turystyczno-kulturowych z terenu Krainy Serdeczności, szczególnie dotyczące szlaku siedzib magnackich i szlacheckich a także gadżety promujące markę. Głównym akcentem na stoisku był  obszar NATURA 2000 „Dolina Tyśmienicy”.  Prezentowane były fotografie uczestników warsztatów fotografii przyrodniczej ukazującej uroki doliny Tyśmienicy.  Informowaliśmy o punkcie widokowym w Niewęgłoszu, który został realizowany ramach PROW na lata 2007 - 2013, osi 4 „Leader”, działanie 413 „Małe projekty” na obszarze objętym Lokalną Strategią Rozwoju (LSR) Lokalnej Grupy Działania „Zapiecek”. Jest on przystanią dla fotografików przyrody, turystów uprawiających bird watching, rowerzystów i mieszkańców. 

Dożynki Wojewódzkiwe w Końskowoli
Dożynki Wojewódzkiwe w Końskowoli_08
Dożynki Wojewódzkiwe w Końskowoli_13
Dożynki Wojewódzkiwe w Końskowoli_29
Dożynki Gminno-Powiatowe w Kolembrodach
Dożynki Gminno-Powiatowe w Kolembrodach_04
Dożynki Gminno-Powiatowe w Kolembrodach_28
Dożynki Gminno-Powiatowe w Kolembrodach_30
Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego_47
Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego_52
Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego_54
Festiwal Łucznictwa Tradycyjnego_61
[ data dodania : 22 Wrz. 2015 / wizyt : 2114 ]

‹ zobacz wszystkie

Dodaj opinię Dodaj opinię

Aktualności   |   Kontakt-KULTURA   |   Publikacje   |   Sery z Radzynia Podlaskiego   |   Do pobrania   |   Nota prawna   |   Regulamin